Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Witamy na stronie projektu GPSwielkopolska

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w turystyce jest coraz popularniejsze. Projekt GPSwielkopolska, pilotowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, od samego początku poświęcony jest właśnie tej tematyce. Jako pierwszy region w kraju, a także jeden z nielicznych w Europie proponujemy zwiedzanie Wielkopolski przy użyciu narzędzi współpracujących z Global Positioning System, popularnie zwanym GPS. Obecnie do dyspozycji turystów dostępnych jest szereg produktów współpracujących z odbiornikami turystycznymi, nawigacjami samochodowymi czy telefonami komórkowymi. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ale od początku…

Pierwszą grupą, która mogła sprawdzić zalety podróżowania po Wielkopolsce z GPS-em byli rowerzyści. W 2007 roku na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego opublikowano elektroniczne ślady tras wchodzących w skład Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych. Niewielkie pliki, po wgraniu do turystycznych odbiorników, prowadziły i nadal prowadzą przez najpiękniejsze tereny Wielkopolski. Ich popularność przyczyniła się do publikacji kolejnych tracków GPS, a tym samym dalszego rozwoju projektu i poszerzania jego zakresu tematycznego. 

Wkrótce w ręce turystów trafiła prawdziwa gratka - cyfrowa, topograficzna mapa województwa wielkopolskiego, o jakości znacznie przewyższającej dostępną ofertę komercyjną. Mając ją w swoim odbiorniku na pewno nie zgubisz się podczas turystycznych (i nie tylko) wojaży po Wielkopolsce. Bowiem w każdym momencie będziesz w stanie sprawdzić swoją aktualną pozycję czy trasę, która jeszcze została do pokonania. 

Miłośnicy turystyki motorowej mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego turystycznego przewodnika. Pilotażowo opracowane zostały dwie najpopularniejsze trasy: Szlak Piastowski oraz Trasa Kórnicka. Do każdej przypisane jest kilkadziesiąt interesujących komunikatów, dzięki którym bez odrywania rąk od kierownicy poznasz ciekawe miejsca znajdujące się na trasie. Jeśli uwielbiasz podróże własnym autem, to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Najnowsze produkty GPSwielkopolska skierowane są dla posiadaczy nowszych i starszych telefonów komórkowych. Szlak Cysterski oraz kilkaset innych atrakcji turystycznych Wielkopolski są w teraz zasięgu ręki. Nie masz pomysłu na weekend? A może chciałbyś poznać  ciekawe miejsca? Korzystając z przygotowanych aplikacji szybko zorientujesz się, że telefon komórkowy nie służy tylko i wyłącznie do prowadzenia rozmów czy pisania SMSów.

Projekt GPSwielkopolska nie generuje żadnych dodatkowych kosztów wśród jego odbiorców. Wszystkie tracki i aplikacje są darmowe. Wystarczy je pobrać, wgrać na własne urządzenie i od razu można ruszać w drogę…